Gamification- szabadulószoba

Keresd a kincset – (vagy -Juss ki a házból-) szabadulószoba

Ez volt az első igazi szabadulószoba, amit saját gyermekeimnek készítettem. Azért osztom meg veletek, mert hasonló az iskolában is megvalósítható. 

1.
 A gyerekek kezébe adtam egy találós kérdést: 
-Orra van, de nem szagol, nyelve van, de nem beszél-
(A megfejtés: cipő)

2. 
Szaladtak a cipőkhöz – abban egy ecsetet találtak elrejtve- itt gondolkoztak, mit kezdjenek egy ecsettel. (A dolgozószoba íróasztalára tettem a vízfestéket, további ecseteket vízzel valamint egy papírt, amire előzetesen ráírtam fehér zsírkrétával az e-mail szót). Érdekes volt, hogy annyira kerestek valamit, hogy észre sem vették az orruk előtt lévő eszközöket😊 Persze rájöttek végül, hogy a papírra festeni kell, elsőnek egy cipőt festettek😊 Aztán feltűnt nekik, hogy van valami ráírva (-  E-MAIL)

3.
 A legnagyobb lányom az otthontanulás óta rendelkezik e-mail címmel. Előzetesen e-mailben elküldtem neki a fiókos szekrényének a fényképét.

4.
 A fiókban egy rejtvény: 

5.
 A nyilaknak megfelelően kellett a szót összeolvasniuk- megfejtés: szemetes.

6. 
A szemeteshez  rohanva Kinder tojásokat találtak benne- ezekben 1 kulcs, és  betűk voltak elrejtve- a betűkből az olló szót tudták kirakni.

7. 
Kulcs és az olló birtokában meg kellett keresniük azt az ollót, amit lelakatoltam.

8. 
Az ollóra egy szót írtam fel: papírlabda

Ötlet forrása:

9.  
A papírlabdát nagyon szeretem, mert több dolgot is el lehet benne rejteni. Újságpapírba, nagyon sok celuxszal, (hogy nehéz legyen kibontani )ladbát készítettem, elrejtve benne egy varázstoll kupakját.
Kép forrása: 

Már 700 ft-os áron is kapható ilyen toll.

10. 
A labdáinkat a pincében tartjuk, ott találták meg, a többi közzé keverve a tollat. A toll tetejére, kupakjára ragasztottam egy papírt, amire egy asztalt rajzoltam.

11.
Előzetesen ezzel a varázstollal elkészítettem egy kis szöveget: „keresd a virágok tövében „ Majd a papírra normál tollal is ráírtam : olvass a sorok között. Ezt a papírt az asztallap aljára rejtettem el.

12.
A virágok tövében hamar megtalálták a kis fém dobozt, amiben egy papírt és pénzérméket (5 és 20 ft-sok összesen 90 Ft értékben, annyi pénzérme, ahányan játszottak) találtak. Egyik lánykám által olvasott könyv borítóját rajzoltam le.


Keresték a könyvet az egész házban, de édesek voltak, mert a könyvespolcon nem keresték😊 Pedig a helyén volt.

13.

A könyv 90. oldalára elrejtettem annyi kaparós sorsjegyet, ahányan játszottak. Sorsjegyet készítésének a leírását itt találjátok: http://artmind-etcetera.blogspot.com/2009/05/how-to-make-scratch-off-lottery-tickets.html


A sorsjegyek nálam egy telefont ábrázoltak, és csak a számokat festettem le. A telefon nyomógombjára egy sorszámot írtam. 

 Itt a kedvetekért festettem újra, hogy látszódjon egy számot bekarikáztam.

14.
 A lekapart sorjegyeken bekarikázott számokat a sorszámoknak megfelelően kellett sorba állítaniuk.  Ez a telefonom ideiglenes kódja. Amint feloldották, a háttérképen az egyik ágynaműtartónk képe jelent meg.

 

15.
Az ágyneműtartóba számokat rejtettem. (4 db) Ezekből a számokból kellett 4 jegyű számokat képezniük, hogy kinyithassák a számzáras lakatot, ami egy szekrényt zárt le.  Valahogy így:


Kép forrása: 

16.
A játék vége

 A szekrényben egy doboz, benne nekünk most kincs volt (kis nasi és világítós karkötő), de kulcsot is el lehet rejteni benne, ha szabadulni kell, de folytatható tovább is a játék.


Megjegyzések